Pokaż listę

Znikające Boisko za 100 000 zł

Młodzież Gminy Wołomin ma problem, ponieważ każdy dzień korzystania z obiektu powoduje jego powolne zanikanie. Może zatem nie używać boiska wcale, wówczas będzie można chociaż na nie popatrzeć. Taki rebus zadały władze samorządowe mieszkańcom i młodzieży Majdanu oraz okolicznych miejscowości.


fot. eW

W miejscowości Majdan, w Gminie Wołomin, powstało jedne w swoim rodzaju boisko sportowe za 100 000 złotych. Jak mówią mieszkańcy: „Boisko-Klepisko”. Czy to złośliwość wołomińskich władz samorządowych wobec lokalnej społeczności, która przed kilkoma tygodniami w pobliskiej Mostówce skutecznie oprotestowała budowę drogi – bubla, ponieważ według mieszkańców nie spełniała podstawowych oczekiwań lokalnej społeczności? Nie wiadomo.

Wróćmy jednak do tematu boiska - tutejsza młodzież ma wielki problem, ponieważ każdy dzień korzystania z tego obiektu powoduje jego powolne znikanie. Może zatem nie używać boiska wcale, wówczas będzie można chociaż na nie popatrzeć. Taki rebus zadały władze samorządowe mieszkańcom i młodzieży Majdanu oraz okolicznych miejscowości. Boisko, na którym rozegrano mecz samorządowcy – mieszkańcy znika. Jaszcze kilka rozgrywek i nie będzie śladu po trawie, nawet tej suchej, którą widać na zdjęciach. Zostanie piach i dziurawa siatka bramki.

Mieszkańcom jest szczególnie przykro, ponieważ środki na budowę pochodzą z budżetu obywatelskiego, na który głosowało kilkaset osób. Boisko powstało za gminne pieniądze z pomysłu mieszkańców.


Sprawą zainteresowała się już Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o sprawie.

red. eW

Pokaż listę
Facebook Twitter