Pokaż listę

Wszyscy będziemy zmieniać Wołomin!

Jako wieloletniej mieszkance Wołomina tak jak i Państwu, bardzo zależy mi na pozytywnym wizerunku naszego miasta.


Wołomin jako największe skupisko mieszkańców wśród okolicznych gmin, powinien przyciągać ludzi i inwestycje, dające pracę mieszkańcom naszego miasta i okolic. My, jego mieszkańcy powinniśmy odczuwać dumę z miasta, które ma swoją historię i szansę by prężnie się rozwijać.

Aby móc pozytywnie ocenić zmiany jakie nastąpiły w naszym mieście w ostatnich latach, potrzeba jeszcze wiele: nadal brakuje prostych chodników, bezpiecznych przejść, ścieżek rowerowych, miejsc parkingowych, a przede wszystkim za mało jest wyasfaltowanych i dobrze oświetlonych  ulic.

Wielką bolączką jest także brak miejsc pracy dla mieszkańców Wołomina. Nie chcemy by był on tylko sypialnią. Chcemy pracować blisko miejsca zamieszkania, nie chcemy stać w korkach próbując dojechać do pracy a później godzinami wracając do domu.

Nowa stacja kolejowa byłaby dużym plusem dla mieszkańców, gdyby mogli w pełni z niej korzystać. Brakuje wejścia po schodach na peron w stronę Warszawy, jest tylko podjazd dla wózków. Zaś z przodu peronu brakuje jakiegokolwiek wejścia, spieszący się mieszkańcy przebiegają w poprzek torów i wspinają się na peron. Jako pasażerowie codziennie denerwujemy się śpiesząc  do pociągu. Kasa biletowa mieści się w blaszanym baraczku, a piękna i nowa poczekalnia na peronie świeci pustkami. Jest tak dlatego, że ogromna większość pasażerów jeździ do Warszawy, a w przeciwnym kierunku zdecydowanie mniej!

Niezbędne jest też wybudowanie postoju taksówek z prawdziwego zdarzenia, ponieważ na razie parkują one na nieuporządkowanym skrawku wolnej przestrzeni.

Koniecznym wydaje się też podjęcie rozmów z PKP na temat budynku z poprzedniej epoki, który burzy „na dzień dobry” wizerunek Wołomina.

Zdaniem koleżanki mojego syna, Wołomin wygląda jak białoruskie miasto. Nie świadczy to najlepiej o aparycji naszego miasta. Chyba wszyscy chcemy mieszkać w nowoczesnym, zadbanym i mądrze zarządzanym mieście, a nie takim z minionej epoki.  Nie trzeba daleko szukać wzorców, teren wokół ząbkowskiej stacji aż zachęca swoją estetyką.

W ogóle teren wokół dworca PKP to rażący przykład panującego w Wołomińskiej architekturze eklektyzmu.

Wzdłuż torów, lub w ich okolicy powinien powstać  parking rozciągający się pomiędzy obiema Wołomińskimi stacjami.

Myślę, też, że większość z nas widzi potrzebę modernizacji miejsca, gdzie znajduje się zajezdnia autobusowa. Z której zresztą, powinny jeździć autobusy całodobowej linii ZTM w kierunku Warszawy.

Na pewno wielu z nas mieszkańców widzi potrzebę działania Straży Miejskiej. Aż kłują w oczy wydeptane i rozjeżdżone trawniki i zajęte przez samochody chodniki.

Czy uważają Państwo, że te sprawy są dla Was ważne? Wierzę, że widzą Państwo jeszcze wiele innych spraw którymi należałoby się zająć.


Wioletta Bijata


Autorka jest kandydatką do Rady Miejskiej w Wołominie 

Pokaż listę
Facebook Twitter