Pokaż listę

Wołomin będzie wysypiskiem dla Warszawy? Mostówka protestuje!

O tym, że władze miasta zdecydowały o uruchomieniu nowej kwatery składowiska w Lipinach Starych najbliżsi mieszkańcy wysypiska dowiedzieli się z ubiegłotygodniowych Wieści. Na zwołanym naprędce niedzielnym zebraniu stawiła się cała wieś Mostówka, by podjąć uchwałę między innymi dotyczącą rozbudowania i dalszej eksploatacji wysypiska w Lipinach Starych.

Oto treść uchwały Zebrania Wiejskiego z dnia 19 listopada 2017 roku, która została przekazana w poniedziałek władzom Gminy Wołomin:

„Mieszkańcy Sołectwa Mostówka z niepokojem przyjmują fakt ponownego uruchomienia wysypiska. Dowiedzieliśmy się o tym z artykułu w gazecie Wieści Podwarszawskie. Żadnych dyskusji i konsultacji z nami nie prowadzono. Budzi nasze głębokie zdumienie, i równie zdecydowany protest, fakt, podany do wiadomości w tym artykule, o prowadzeniu rozmów z mieszkańcami Starych Lipin, co odbieramy jako oczywistą dyskryminację i aroganckie pomijanie nas w rozmowach dotyczących eksploatacji wysypiska.

Pomija się nas, tak jakby unoszący się z wysypiska smród, stada szczurów, zupełnie nas nie dotyczyły. To my w pierwszym rzędzie, doświadczamy tego wszystkiego. Czujemy się obrażeni faktem pominięcia nas w konsultacjach dotyczących składowania tzw. stabilizatu, który w konsekwencji jest eufemistyczną nazwą dla śmieci zwożonych na to wysypisko. Ta nazwa zastępcza, by znaleźć inne określenie i przytłumić reakcje społeczne."

Czekamy co na to wszystko władze Wołomina, które są przecież właścicielem MZO.


Źródło: Wiesci.com

Pokaż listę
Facebook Twitter