Pokaż listę

Wołomin: 3 maja w osamotnieniu

Najwyższym rangą urzędnikiem, który zawitał na tegoroczne uroczystości była Halina Bonecka, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu (jednocześnie pracownik Urzędu Miejskiego w Wołominie). Smutno było patrzeć na samotną Elżbietę Radwan. Na przestrzeni lat ubywało osób, które chciałyby stać obok niej podczas kolejnych uroczystości.

     Święto Konstytucji 3 Maja to jedno z najbardziej radosnych świąt narodowych w roku. Co roku, od wielu lat odbywała się olbrzymia manifestacja patriotyczna w Wołominie we współudziale Posłów, Senatorów, Władz Powiatowych. Wizyty te z jednej strony podnosiły prestiż uroczystości i świadczyły o zaangażowaniu władz miasta w organizację święta,  z drugiej o pozycji gospodarza powiatowego miasta, jakim jest Wołomin. 

    Niestety, ostatnie uroczystości pokazały, że to już przeszłość. ,,Medialna’’ burmistrz, za jaką chce uchodzić Elżbieta Radwan, nie potrafiła skutecznie zaprosić do miasta ani jednego Senatora, żadnego Posła na Sejm RP. Zabrakło nawet Starosty lub choćby jego zastępcy. Przewodniczący Powiatu Wołomińskiego również nie uległ urokowi Pani Burmistrz. Najwyższym rangą urzędnikiem, obecnym na uroczystości była Halina Bonecka, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu  (jednocześnie pracownik Urzędu Miejskiego w Wołominie).

    Smutno było patrzeć na samotną Elżbietę Radwan. Na przestrzeni lat ubywało osób, które chciały stać obok niej podczas kolejnych uroczystości. Szkoda, że jedyną atrakcją był strzał z kapiszona przy pomniku, bo salwy honorowe, te w wykonaniu jednostek Wojska Polskiego to już historia. Jedynie obecność uczniów klas mundurowych PUL im 111 Eskadry Myśliwskiej i najbardziej wytrwałych Mieszkańców miasta, uratowały honor Wołomina.

Jeszcze 2 lata temu wokół Burmistrz Radwan podczas uroczystości państwowych "roiło się" od działaczy samorządowych i urzędników. Dziś pani Burmistrz pozostała samotna, pośród Mieszańców.Pokaż listę
Facebook Twitter