Pokaż listę

Władze Wołomina nabrały wody w usta.

W sytuacji kryzysowej, kiedy mieszkańcy miasta i gminy Wołomin brodzili w wodzie po kolana, kiedy ulicami pływały samochody a pasażerowie pociągów na skutek zalania tunelu w mieście utknęli na peronach...  Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan zamiast informować na portalach internetowych o sytuacji w gminie, zajmowała się wynagrodzeniami polityków. Wiemy, wiemy że to jeden z ulubionych tematów naszej burmistrz, jednak w sytuacji jaka miała miejsce w sobotę po deszczu - mieszkańcy mają chyba prawo oczekiwać od włodarzy minimum zainteresowania sprawami jakie dotyczą gminy... 


Gdy mieszkańcy Wołomina i okolicznych miejscowości walczyli z wielką wodą, która zalała Gminę Wołomin w sobotnie popołudnie a strażacy nie nadążali z liczeniem zgłoszeń z prośbami o pomoc, kiedy służby ratowały kierowców  z zalanych samochodów w wołomińskim tunelu - władze miasta milczały jak grób. 


Niektórym mieszkańcom wydawało się, że może ich już nawet nie ma...może poszły na dno z wielką wodą... 


W mediach społecznościowych, gdzie wierchuszka wołomińskich władz bryluje od jakiegoś czasu - zapanowała cisza. Na stronach społecznościowych Urzędu nie było żadnych informacji o sytuacji w mieście ani ostrzeżeń o zagrożeniach w tunelu kolejowym czy okolicach ulicy Parkowej w Zagościńcu, gdzie woda osiągnęła poziom ok. 0,5m. 


Mieszkańcy nauczeni doświadczeniem sami wzięli sprawy w swoje ręce, wzajemnie informując się o zagrożeniach jakie pojawiały się w gminie. 


W sytuacji ogólnego zagrożenia, Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan zamiast informować o sytuacji w mieście, zajmowała się na portalach społecznościowych udawadnianiem, że nie należy do żadnej partii politycznej oraz tak lubianym przez nią w ostatnim czasie tematem jakim są wynagrodzenia polityków. Zachowanie to nie wymaga raczej komentarza. 


Mieszkańcy jednak zauważyli, że część samorządowców włączyła się aktywnie w niesienie im realnej pomocy. Na portalach społecznościowych dziękowali Panu Emilowi Wiatrakowi, Panu Ryszardowi Madziarowi za pomoc w usuwaniu skutków intensywnych opadów. 


Największe wyrazy podziwu i wdzięczności wszyscy jednak kierujemy w stronę strażaków z PSP Wołomin oraz wszystkich druhów strażaków z Ochotniczych straży pożarnych. 


red.


Oto czym zajmowała się na portalach społeczno0ściowych burmistrz Radwan w czasie gdy mieszkańcy sprzątali po zalaniu swoje posesje, kiedy liczyli straty koszty napraw uszkodzonych podtopieniami aut...


Zdjęcia z gminy Wołomin po ulewie:Pokaż listę
Facebook Twitter