Pokaż listę

W czasie ferii dzieci się nudzą?

W czasie ferii dzieci się nudzą? Takie wnioski nasuwają się same, wystarczy w ciągu dnia czy popołudniu przejść się po naszej wołomińskiej galerii handlowej, żeby zobaczyć jak wiele dzieci i młodzieży właśnie tam spędza swój wolny czas podczas ferii zimowych.

Spacery alejami w centrum handlowym stanowią jak widać nie lada atrakcję dla młodych ludzi albo… albo po prostu nigdzie nie znajdują alternatywy dla takiego sposobu spędzania wolnego czasu.

To przykre, bo Wołomiński Miejski Dom Kultury, który w bieżącym roku otrzymał (tak jak w ubiegłym) z budżetu gminy dotację w wysokości 1 miliona 800 tysięcy złotych powinien zaproponować młodzieży i dzieciom w szczególności w tym czasie wolnym od zajęć szkolnych – program na tyle ciekawy aby spróbować zachęcić młodych ludzi do spędzenia czasu w sposób inny niż spacery po galerii handlowej.

Tymczasem – jak widzimy na głównej stronie MDK Wołomin – w ciągu 14 dni ferii zimowych placówka jest całkowicie zamknięta przez 4 dni a z pozostałych 10 dni wolnych od zajęć szkolnych przez 4 dni kończy swoją pracę o godzinie 16.00.

Wołomiński MDK nie przygotował na czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży których rodzice z różnych powodów nie zdecydowali się korzystać ze zorganizowanych form wypoczynku – praktycznie żadnej propozycji. Owszem jest lodowisko miejskie ale to jednak wciąż niewiele jak na podwarszawskie miasto powiatowe.

Organizowana przez MDK Wołomin Zima w Mieście skierowana jest do dzieci w wieki 7-12 lat i bierze w niej udział jedynie nieliczna grupa dzieciaków.

Bardzo smutny jest widok czarnych okien Wołomińskiego MDK tuż po godzinie 16.00 w czasie zimowych ferii. Trochę szkoda, że zabrakło pomysłów na zorganizowanie jakichś ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży w tym (przecież krótkim) czasie ferii zimowych.

red. eW

Pokaż listę
Facebook Twitter