Pokaż listę

VI Wołomiński Rajd Zabytkowych Rowerów

20 maja 2017r. w Wołominie odbył się IV Wołomiński Rajd Rowerów Zabytkowych. Start rajdu miał miejsce w parku im. B. Wodiczki, ul. Moniuszki w Wołominie.

Impreza odbyła się w ramach tegorocznych Dni Wołomina, pod patronatem Burmistrza Wołomina, pani Elżbiety Radwan. Mimo naszych obaw, pogoda nam dopisała aż zanadto i uczestnikom przyszło jeździć na rowerach po Wołominie w iście upalny dzień. Już przed godziną 10, w parku im. B. Wodiczki w Wołominie zapisaliśmy pierwsze załogi. Lista szybko się zapełniła i na starcie w walce o nagrody stanęło 25 załóg. Przed nimi czekało kilkanaście kilometrów jazdy po Wołominie i odkrywanie jego zapomnianych zakątków.

Co prawda do udziału w rajdzie zaprosiliśmy wszystkich miłośników rowerów, także i tych współczesnych, wskazując, że zabytków znajdzie się aż nadto na trasie, jednakże zdecydowana część startujących postanowiła wystartować na szacownych weteranach. Ot choćby taką polską Sawą z polskim silnikiem Gnom, który w posiadaniu właściciela znajduje się już od 60 lat.

Pośród rowerów znalazła się także replika najprawdziwszego XIX- wiecznego bicykla. Zaopatrzonego w silnik Gnom…

VI Wołomiński Rajd Zabytkowych Rowerów przeszedł do historii, zaś powoli rozpoczynamy prace nad kolejnym, VII Rajdem Zabytkowych Rowerów, który wystartuje już za rok! Tymczasem dołożyliśmy kolejną małą cegiełkę w budowaniu pozytywnego obrazu Wołomina, o czym niech najlepiej świadczą słowa zwycięzcy, który przyjechał z Konstancina i pierwszy raz był w Wołominie. Otóż powiedział, że wraca do swego miasta z przekonaniem, że Wołomin to nie mafia i upadające banki, ale przede wszystkim miejsce z historią, gdzie można spotkać ciekawych ludzi w interesująco spędzić czas. I niech te słowa będą najlepszą nagrodą za trud włożony w przygotowanie rajdu.


Relacja pochodzi ze strony: https://gratywolomin.wordpress.com/category/wpisy/

Pokaż listę
Facebook Twitter