Pokaż listę

Urodziny Marszałka - samotne władze Wołomina

5 grudnia br., w dniu 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego wołomińskie Władze Samorządowe postanowiły oddać hołd Marszałkowi, składając kwiaty pod pomnikiem "Obrońcom Ojczyzny 1920".

Z informacji pozyskanych przez redakcję eW wynika, że zarówno Burmistrz Wołomina jak i Wiceburmistrzowie, otrzymali zaproszenia do wspólnego z mieszkańcami i organizacjami patriotycznymi uczczenia tej rocznicy.

Członkowie Komitetu organizującego obchody oraz zapraszającego wołomińskich Włodarzy na uroczystości, sami zajęli się wcześniejszym uprzątnięciem terenu wokół pomnika, nie angażując w tym celu miejskich zasobów. Społecznicy własnymi środkami zajęli się organizacją uroczystości, przygotowali jej scenariusz, zadbali o godną oprawę w postaci asysty Młodzieży Wołomińskiego Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej.

Władze miasta zaproszenie odrzuciły.

Szkoda, bo przecież na swoim profilu na fb Pani Burmistrz zapewnia, że postać Marszałka jest bliska jej sercu. Niestety, jak widać bariery pomiędzy Władzą Samorządową a mieszkańcami, z którymi z jakichś powodów jest Jej nie po drodze, nie pozwoliły na wspólne świętowanie tej niezwykle istotnej dla Polaków rocznicy.

Zakończyło się to samotnym złożeniem kwiatów przez Adama Łossana, wicestarostę wołomińskiego, Józefa Melaka, pełnomocnika starosty i członka Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, Burmistrz Elżbietę Radwan wraz z zastępcami Edytą Zbieć i Robertem Makowskim - podczas gdy wieczorne uroczystości, które zgromadziły zarówno młodzież szkół wołomińskich, przedstawicieli sąsiednich gmin, lokalnych organizacji, społeczników jak i okolicznych mieszkańców, mogły stać podłożem do dialogu nad wspólnym przygotowaniem się do godnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

/media/2017_12_08_11_28_21_Zdjecia.jpg
Źródło: powiat-wolominski.pl

Absencja wołomińskich Władz podczas wieczornych uroczystości nie uszła uwadze ogólnopolskiej prasy w której czytamy:

"(...) Wśród zgromadzonych próżno było szukać przedstawicieli Władz samorządowych Wołomina, do których swoje zaproszenie wystosował Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości 1918-2018. Jak się okazało, kwiaty pod pomnikiem złożyli wcześniej, bez obecności mieszkańców.

- Ubolewam nad tym że władze Wołomina nie potrafiły wspólnie z mieszkańcami oddać Hołdu Marszałkowi Piłsudskiemu pomimo zaproszeń ze strony Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Co warto zauważyć do Wołomina przybyli przedstawiciele władz samorządowych z sąsiednich gmin Kobyłki i Ząbek. Marszałek Piłsudski powinien być dla nas symbolem jedności i mądrości narodowej. Ale widać nie wszyscy odrobili lekcję z Historii - powiedział Ryszard Madziar, Przewodniczący Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości 1918-2018 (...)"

Źródło: powiat-wolominski.pl

Pokaż listę
Facebook Twitter