Pokaż listę

TAK dla RONDA w Wołominie! To naprawdę może się udać!

Inicjatywa TAK DLA RONDA, którą obecne władze Wołomina starały się przedstawiać jako niepotrzebną i sugerowały, żeby lepiej ,,grzecznie czekać'' na to co wybiorą dla nas inni, przeszła najśmielsze oczekiwania.

Okazało się, że Mieszkańcy mają inne zdanie i pragną działać. Każdego dnia do organizatorów akcji wpływa coraz więcej głosów poparcia i podpisów pod petycją skierowaną do Władz Samorządowych o podjęcie wszelkich możliwych działań w celu wybudowania skrzyżowań o ruchu okrężnym u zbiegu ulic:

- Łukasiewicza/Geodetów

- Wileńska/ Niepodległości/ Szosa Jadowska.

Inicjatywa od razu uzyskała aprobatę mieszkańców Miasta i Gminy Wołomin, którzy są świadomi jak bardzo trudne i niebezpieczne dla kierowców ale i pieszych jest codzienne pokonywanie drogi na tym skrzyżowaniu. Jak mówią organizatorzy, największe zainteresowanie budową ronda daje się zauważyć pośród mieszkańców okolic osiedla Nieodległości, osiedla  Słoneczna, Sławka, Nowej Wsi, jak również miejscowości ościennych takich jak Zagościniec, Duczki, Nowe Lipiny a także wśród mieszkańców spoza gminy Wołomin, którzy dojeżdżają do węzła S8 w Radzyminie.

A petycji skierowanej do Władz samorządowych czytamy m.in.: ,,Obecna organizacja ruchu w w/w miejscach w Wołominie, prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i jest przyczyną powstawania kilkusetmetrowych korków. Zwracamy się do burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan o natychmiastowe podjęcie działań mogących w realny sposób przyczynić się do wybudowania ronda na skrzyżowaniu ulic: Niepodległości, Wileńska, Szosa Jadowska oraz na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza, Geodetów. Tylko takie rozwiązanie usprawni ruch oraz podniesie poziom bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych.''

Ryszard Madziar (pomysłodawca i inicjator akcji): Jak wynika z rozmów z mieszkańcami, w ogromnej większości byli oni przekonani, że znosząc przez dwa lata liczne utrudnienia związane z przebudową linii kolejowej oraz z budową przejazdów kolejowych (budową tuneli) w końcu doczekają się jednak budowy ronda i będą mogli normalnie i bezpiecznie  poruszać się po wołomińskich drogach. Niestety okazuje się, że musimy dalej stać w korkach i w dalszym ciągu znosić niedogodności oraz utrudnienia dla kierowców na skrzyżowaniu ulic: Niepodległości/Wileńska/Szosa Jadowska oraz ulic Łukasiewicza/Geodetów. Po rozmowach z mieszkańcami i radnymi Rady Miejskiej w Wołominie, wyszedłem z inicjatywą petycji do władz samorządowych o podjęcie działań mogących w realny sposób przyśpieszyć budowę ronda w tych lokalizacjach. O tym jak ważnej kwestii dotknęliśmy rozpoczynając akcję zbierania podpisów w sprawie budowy rond świadczy fakt, że podczas naszych spotkań z mieszkańcami bardzo często dochodzi do sytuacji w których kierowcy jadący w pobliżu samochodem zatrzymują się w bocznych uliczkach, podchodzą do nas pytając, gdzie mogą się podpisać, dziękują za inicjatywę i wzięcie sprawy w swoje ręce. To dodaje energii do dalszego działania.

Krzysztof Rembelski: Jako Radny Rady Miejskiej wielokrotnie spotykałem się z pytaniami mieszkańców, jak to możliwe, że po wybudowaniu tunelu kolejowego, inwestycji za ponad 100 mln zł, dla nas niewiele się zmieniło i dalej musimy stać w korkach, z tą tylko różnicą, że teraz mamy pociąg nad naszymi głowami, a wcześniej staliśmy w korku na przejeździe kolejowym i zakorkowanych skrzyżowaniach. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że w  petycji: TAK DLA RONDA widzą nadzieję na rychły koniec ich gehenny i uzmysłowienie władzom, że wytrzymałość mieszkańców też ma swoje granice.

Każdego kto chciałby wesprzeć akcję zapraszamy do złożenia podpisu poprzez stronę: www.petycjeonline.com/rondo_wolomin

 

Red.

 

Pokaż listę
Facebook Twitter