Pokaż listę

TAK dla RONDA w Wołominie!

"W ciągu krótkiego czasu udało zebrać się kilkaset podpisów, akcja spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców, widać że temat którym zajęliśmy się jest bardzo ważny dla wszystkich. Kierowcy często parkowali samochody i podchodzili do nas pytając jak mogą pomóc gdyż mają już dość tej sytuacji. Rodzicie z dziećmi dziękowali za zaangażowanie - to dodatkowy zastrzyk energii do dalszego działania." - mówi Ryszard Madziar, inicjator i współorganizator akcji TAK dla RONDA w Wołominie!

7 lipca przed południem u zbiegu ulic Wileńskiej, Niepodległości i Szosy Jadowskiej rozpoczęła się akcja zbierania podpisów mieszkańców pod wnioskiem do władz samorządowych  w sprawę budowy ronda w tym ważnym pod względem komunikacyjnym miejscu w Wołominie.

W akcji brali udział mieszkańcy Wołomina, radni rad miejskiej oraz członkowie wołomińskiego komitetu Prawa i Sprawiedliwości. 

Inicjatorem akcji jest Komitet PiS Wołomin a mając na uwadze duże zainteresowanie mieszkańców, można powiedzieć, że pomysł jest trafiony.

Akcja nie ogranicza się do skrzyżowania ulic Wileńskiej, Niepodległości i Szosy Jadowskiej, inicjatorzy pomyśleli także o skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza i Geodetów, które to miejsce take należy do najbardziej niebezpiecznych na mapie Wołomina.

Zainteresowanie mieszkańców akcją było znaczące, co oznacza że pomysł można chyba uznać za celny.

O komentarz do akcji, informację do kogo jest skierowana oraz skąd wziął się pomysł aby ją zorganizować, poprosiliśmy Ryszarda Madziara, radnego powiatu wołomińskiego, przewodniczącego komitetu PiS Wołomin:

Zapewne Pan jak i tysiące mieszkańców codziennie przejeżdża przez feralne skrzyżowania .

R.M.: Ubolewam nad tym że pomimo tylu wyrzeczeń ze strony mieszkańców Wołomina i okolicznych miejscowości w/z ponad dwuletnią przebudową linii kolejowej i budową bezkolizyjnych przejazdów kolejowych ( tuneli ). Musimy dalej stać w korkach i w dalszym ciągu znosić niedogodności i niebezpieczeństwo dla pieszych oraz utrudnienia dla kierowców na skrzyżowaniu ulic: Niepodległości/Wileńska/Szosa Jadowska oraz na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza/Geodetów.

Skąd pomysł na akcję?

R.M.: Po rozmowach z mieszkańcami i radnymi Rady Miejskiej w Wołominie, wyszedłem z inicjatywą petycji do władz samorządowych o podjecie działań mogących w realny sposób przyśpieszyć budowę ronda w tych lokalizacjach co zwiększy bezpieczeństwo i zmniejszy ilość korków na terenie Wołomina.

Jak mieszkańcy zareagowali na petycję?

W ciągu krótkiego czasu udało zebrać się kilkaset podpisów, akcja spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców, widać że temat którym zajęliśmy się jest bardzo ważny dla wszystkich.Kierowcy często parkowali samochody i podchodzili do nas pytając jak mogą pomóc gdyż mają już dość tej sytuacji.Rodzicie z dziećmi dziękowali za zaangażowanie to dodatkowy zastrzyk energii do dalszego działania.

Każdego kto chciałby oddać swój głos pod petycją skierowaną do władz samorządowych, zachęcamy:

www.petycjeonline.com/rondo_wolomin

 red. eW


 

fot. eW

Pokaż listę
Facebook Twitter