Pokaż listę

Szerokopasmowy Internet dla Sołectw - ani widu ani słychu

Afera Internetowa w Wołominie rozpoczęła się w 2015r. tuż po objęciu rządów w mieście przez burmistrz Radwan. Bez wątpienia będzie mieć swój ciąg dalszy.

Aby przypomnieć czego dotyczyła, prezentujemy garść faktów:

W 2015 roku – krótko po objęciu władzy w Wołominie przez Burmistrz Radwan, Urząd Miejski ogłosił przetarg dotyczący realizacji projektu pod nazwą „Szerokopasmowy Internet dla Sołectw”. Wartość przetargu wynosiła 861 tysięcy złotych.

25 czerwca 2015r., nastąpiło podpisanie przez Wołomińskie Władze umowy z wykonawcą na zakup i montaż urządzeń niezbędnych do realizacji tego projektu.

26 czerwca 2015r. (1 dzień po podpisaniu umowy z wykonawcą!!!), podpisano protokół odbioru prac związanych z zakupem i montażem powyższych urządzeń.

29 czerwca 2015r. (4 dni po podpisaniu umowy z wykonawcą!!!) z rachunku Urzędu Miejskiego zostają przelane środki na rachunek Wykonawcy, w kwocie 861 tysięcy złotych!

W lipcu 2015r., podczas kontroli, Urząd Komunikacji Elektronicznej stwierdził w lokalizacjach objętych projektem: brak sygnału internetowego oraz brak zamontowanych urządzeń i anten nadawczych.

Niestety w grudniu 2015r. Wołomin stracił dofinansowanie na projekt „Szerokopasmowy Internet dla Sołectw” w wysokości 541 tysięcy złotych pochodzące z Urzędu Marszałkowskiego (środki unijne).

Radni Rady Miejskiej jednogłośnie, po raz pierwszy w historii skierowali sprawę do CBA i Prokuratury.

5 Maja 2016r. Prokuratura Rejonowa w Wołominie informuje o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia w okresie od 26 czerwca 2015r. uprawnień służbowych przez funkcjonariuszy publicznych UM w Wołominie – Burmistrza Miasta Wołomin i jego Zastępcę - przy realizacji projektu szerokopasmowego Internetu realizowanego dla sołectw - tj o czyn art. 231 § 1 KK.

Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. O nowych faktach, będziemy Państwa informować na łamach Expressu Wołomińskiego.

autor: eW

Pokaż listę
Facebook Twitter