Pokaż listę

Sukces Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego!

W Wołominie dzięki projektowi złożonemu do WBO powstaną 4 bezpieczne/inteligentne przeprawy. Dla porównania w Warszawie na 108 tys mieszkańców powstaje jedno przejście, a u nas 1 przejście będzie przypadać na 10 tys mieszkańców.

Aktywne przejścia ostrzegają kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu wykrywania złożonego z kilku, zsynchronizowanych ze sobą elementów – czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych D-6 z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej.

System ten sprawia, że elementy bezpiecznego przejścia (aktywne punktowe elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED) aktywują się tylko w momencie, gdy na przejściu „coś się dzieje”, a więc gdy zbliża się do niego pieszy. To czytelny znak dla kierowcy, który w tym momencie powinien zdjąć nogę z gazu.

Z naszych informacji wynika, że przejścia powstaną na skrzyżowaniach ulic: Gdyńska/Sasina, Tęczowa/Bratnia a także na ul. Kościelnej przy pasażu i na ul. Prądzyńskiego przy ul.Traugutta.

Brawa należą się tym, którzy złożyli projekty do WBO a także tym wszystkim, którzy oddali na nie głosy!

Dziękujemy :)

Źródło: Urząd Gminy Wołomin, https://warszawawpigulce.pl

Pokaż listę
Facebook Twitter