Pokaż listę

Protest Pracowników DJChem i Mieszkańców Wołomina przeciw bezczynności burmistrz Radwan

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Wołominie Pracownicy firmy DJ Chem CHEMICALS POLAND oraz mieszkańcy gminy Wołomin odczytali protest przeciwko bezczynności burmistrz Elżbiety Radwan.

W proteście burmistrz Radwan została oskarżona o bezczynność w przedmiocie uchwalania planu dla terenu na którym znajduje się zakład.

Skutkiem bezczynności jest zablokowanie możliwości inwestowania i rozwoju spółki. W odczytanym proteście pracownicy DJChem i Mieszkańcy Wołomina domagają się od Radych Rady Miejskiej Wołomin pojęcia wobec burmistrz Radwan wszelkich możliwych działań, które doprowadzą do zmiany tej patowej sytuacji.

Pracownicy podkreślili, że obecny rząd podejmuje wyraźne starania by zaktywizować polskie przedsiębiorstwa produkcyjne tymczasem w Wołominie na drodze rozwoju stają decyzje burmistrz Radwan a dokładniej ich brak.

Ta sytuacja - jak podkreślili w proteście Pracownicy DJChem i Mieszkańcy Wołomina, dotyczy też nieruchomości sąsiadujących – a tu także innych firm w tym spółek z grupy kapitałowej PGNiG. Właśnie taka spółka z powodu braku planu podjęła ostatnio decyzję o opuszczeni Wołomina i relokacji w bardziej przyjazne miejsca.

W proteście pracownicy pytają dlaczego działania w ramach programu " Strefa Aktywności Gospodarczej Łukasiewicza 2”, które rozpoczęły się w poprzedniej kadencji, za rządów poprzedniego burmistrza - do dziś nie są zakończone. Podkreślono, że plany dla innych terenów zostały ekspresowo uchwalone a w tym przypadku nie.

Pracownicy pytają czy to celowe działanie czy niezrozumienie przez burmistrz Radwan potrzeb gminy i jej mieszkańców.

red. eW

Pokaż listę
Facebook Twitter