Pokaż listę

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Wołomin

Wiele uwagi poświęcił Premier Mateusz Morawiecki na rozmowy z mieszkańcami Wołomina, którzy z serdecznością i otwartością zwracali się do szacownego Gościa. Wielu z nich pozowało z Panem Premierem  do pamiątkowego zdjęcia.  


Wielkim zaskoczeniem dla mieszkańców Wołomina była wizyta Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w naszym mieście. Przybył do Wołomina niezapowiedziany, bez wielkiej pompy, plakatów na ulicach, zaproszeń i hucznych uroczystości zorganizowanych na Jego cześć.

O godz. 12.30 w najstarszej wołomińskiej świątyni rozległy się spontaniczne brawa, które były wyrazem uznania i aprobaty dla nieoczekiwanego Gościa. Pomimo tak napiętych terminów i nawału spraw związanych z kierowaniem Państwem, Pan Premier znalazł czas, aby w skupieniu pomodlić się w naszym kościele, wysłuchać pięknych słów homilii Proboszcza ks. Witolda Gajdy i zapewnień, że Wołomin swoją postawą i chlubną historią wpisuje się w tradycje niepodległościowe i stoi na straży wielowiekowego narodowego dziedzictwa.

Po Mszy Św., w asyście zgromadzonych mieszkańców, Pan Premier z dużym zainteresowaniem obejrzał freski przedstawiające 1000 lat historii Polski i Kościoła w naszej Ojczyźnie. Na placu zatrzymał się również przy pomniku Prymasa Tysiąclecia oraz ukląkł przy tablicach upamiętniających Ofiary zbrodni katyńskiej oraz Ofiary katastrofy smoleńskiej.

Wiele uwagi poświęcił na rozmowy z mieszkańcami, którzy z serdecznością i otwartością zwracali się do szacownego Gościa. Wielu z nich pozowało z Panem Premierem do pamiątkowego zdjęcia.  

 fot. eWfot. eW

fot. KPRMfot. KPRM

red. eW

Pokaż listę
Facebook Twitter