Pokaż listę

Prawdziwe obietnice wyborcze Elżbiety Radwan

Zarówno ja jak i większość mieszkańców Wołomina musimy stwierdzić, że dziś poznajemy prawdziwy program wyborczy Elżbiety Radwan, skrzętnie ukrywany przed mieszkańcami, program, który nie ujrzał światła dziennego na wyreżyserowanej konwencji wyborczej, którego nie znajdziecie na ulotkach rozdawanych mieszkańcom. 


Nie było go, ponieważ pomysły na Wołomin jakie ma Elżbieta Radwan na najbliższą kadencję należało trzymać w ścisłej tajemnicy. 
Gdyby ujrzały światło dzienne przed wyborami, w czasie kampanii, liczba zwolenników Elżbiety Radwan zapewne mogłaby się drastycznie skurczyć.

Wszak pamiętamy deklaracje pani Włodarz, iż zna i rozumie potrzeby mieszkańców. Nie musi konsultować swoich posunięć i tworzyć żadnych planów w oparciu o głosy lokalnej społeczności, gdyż ma przygotowany przyjazny mieszkańcom program. 


Dziś, po niespełna 100 dniach rządów, duża cześć ,,pomysłów’’ Burmistrz na Wołomin zaczyna wychodzić na jaw. Tak dla przykładu:

- Podwyżka stawek za wywóz śmieci od mieszkańców Miasta i Gminy Wołomin propozycja wzrostu od ponad 80% do 230%,

- Podwyżka stawek podatku za nieruchomości na terenie Gminy Wołomin. Niektóre wzrosną nawet do 40% .

- Podwyżka cen biletów wstępu na Basen miejski dla mieszkańców Wołomina. Pozostałe osoby jeśli posiadają kartę mieszkańca (np.: Radzymina, Zielonki) mogą korzystać z ulg i zapłacą mniej niż mieszkańcy Gminy Wołomin.

- Intensywna wyprzedaż nieruchomości miejskich w 2019 roku, za ponad 10 000 000 zł w celu utrzymania płynności finansów gminy (po 4 latach zarządzania miastem )

- Brak konsultacji z mieszkańcami Miasta i Gminy Wołomin w sprawach istotnych dla całej lokalnej społeczności.

- Większe środki na administrację i urząd.

- Zakaz transmisji z obrad komisji Rady Miejskiej.


Gdyby ktoś opowiedział o tych pomysłach na kolejną kadencję Burmistrz Wołomina, byłby zapewne „hejtowany” i wyśmiany. Dziś po niespełna trzech miesiącach od zaprzysiężenia, jest to wołomińska rzeczywistość. Część programu została już wprowadzona, pozostałe czekają…

Gdy na jednej z ostatnich sesji rady miejskiej jeden z radnych zadał pytanie, kiedy dojdzie do zrealizowana obietnicy wyborczej w sprawie taksówek dla seniorów, wyraźnie zaskoczona Burmistrz odpowiedziała - Mam na to 5 lat.
Widocznie dziś jest czas na te prawdziwe plany, skrywane przed opinią publiczną. 
Smutne.

Komentarz do bieżącej sytuacji:  Ryszard Madziar

Pokaż listę
Facebook Twitter