Pokaż listę

„POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE" - nie było z kim rozmawiać?

11 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Zagościńcu odbyła się debata społeczna „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” dotycząca bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Wołomin.

Inicjatywa miała na celu wymianę opinii pomiędzy Policją a społeczeństwem oraz wypracowanie wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W debacie uczestniczyli Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinsp. dr Marek Ujazda, Zastępca Burmistrza Wołomina Robert Makowski, Naczelnicy Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wołomin, dzielnicowi, radni wołomińscy, sołtys Zagościńca, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Wołominie oraz mieszkańcy.

Niestety frekwencja nie dopisała. Debata zainteresowała kilku radnych, organizatorów, władze Wołomina oraz policję. A szkoda bo tematem przewodnim debaty było bezpieczeństwo na terenie miasta i Gminy Wołomin. Celem debaty było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa wobec Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

/media/177-149035.jpg
fot. KPP Wołomin

Spotkanie miało charakter otwarty i mogli w nim uczestniczyć wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Wołomin.

Burmistrz Makowski oraz komendant Marek Ujazda podkreślili, że spotkanie zorganizowane zostało specjalnie po to, aby Policja miała okazję wysłuchać opinii o jej pracy oraz aby obywatele określili czy czują się bezpieczni, a także przedstawili istniejące zagrożenia, oczekiwania społeczne i propozycje rozwiązań problemów, które mogą przyczynić się do wzrostu szeroko rozumianego bezpieczeństwa w lokalnym środowisku.

Źródło: KPP Wołomin

Pokaż listę
Facebook Twitter