Pokaż listę

PFR – sposób na szybkie rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Urząd Skarbowy w Wołominie informuje:

Termin składania zeznań podatkowych za 2017r. przez podatników podatku dochodowe go o d osób fizycznych upływa z dniem 30.04.2018r. W celu ułatwienia dokonania rozliczenia podatku dochodowego za 2017r., podatnicy mogą skorzystać z wstępnie wypełnionych zeznań PIT-37 oraz PIT-38 przygotowanych przez urząd skarbowy (PFR). Dzięki tej formie rozliczenia znacznie spada ryzyko błędów popełnianych przy samodzielnym sporządzaniu deklaracji podatkowych oraz szybciej można otrzymać zwrot nadpłaconego podatku.

PFR można uzupełnić o ulgi (np. na dzieci), odliczenia czy 1% podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). Ze wstępnie wypełnionego PIT-37 i PIT-38 za 2017r. można skorzystać na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów w terminie do dnia 30 kwietnia 2018r. Szczegółowe informacje dotyczące wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego dostępne
są na Portalu Podatkowym, www.szybkipit.pl oraz profilu SzybkiPIT na FB. Pamiętaj! Aby skorzystać z PFR nie musisz posiadać płatnego podpisu elektronicznego.

Źródło: wolomin.org.pl

Pokaż listę
Facebook Twitter