Pokaż listę

Obrońcy pensji burmistrz Radwan mijają się z prawdą?

Po informacji o planach Radnych Rady Miejskiej w Wołominie, które dotyczą obniżenia wynagrodzenia burmistrz Radwan z 12.500,00zł miesięcznie na 9.500,00 zł miesięcznie - w Internecie pojawiły się hordy obrońców miłościwie nam panującej burmistrz i jej pensji.

/media/MesktkpTURBXy82NDZmNjk1MTExMzVmN2Q5ZmMwMWE1YjUxODU5YzdkNC5qcGeSlQMAAM0QbM0JPZMFzQNSzQHe.jpg
fot: fakt.pl

Rozpoczęły się przepychanki, oskarżanie radnych o kierowanie się względami politycznymi a często wręcz o wyżywanie się na „biednej” burmistrz.

Przypomnijmy więc, burmistrz Radwan zarabia obecnie 12.500,00zł miesięcznie co daje przez 4 lata kadencji 600.000,00zł (SZEŚĆSET TYSIĘCY ZŁOTYCH!!!) - to jest najwyższe wynagrodzenie jakie mogła otrzymać.

Jeden z obecnych w internecie portali, bez przerwy propagujący na swych łamach wszelkie działania Urzędu Miasta i samej burmistrz - stając w obronie pensji pani Radwan pisze, że Radni „nie ponoszą żadnej odpowiedzialności” w przeciwieństwie do burmistrz Radwan.

Ten sam portal pisze, że Radni pobierają: „co miesiąc niemałe diety od prawie 2000 złotych do 1200 złotych miesięcznie netto. Łatwo obliczyć, że przez 4 lata kadencji radny otrzymuje na swoje konto od 95 000 złotych do 50 000 złotych netto”.

Łatwo sprawdzić, że powyższe dane są stekiem bzdur. Wystarczy wejść na stronę Urzędu Miasta Wołomin, a dokładnie TU i sprawdzić oświadczenia majątkowe Radnych Rady Miejskiej. Dostępne obecnie są oświadczenia za rok 2016 jednak na przestrzeni roku 2017 nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Zasięgnęliśmy języka "u źródła" zadając pytanie o wysokość diet - samym Radnym. Dowiedzieliśmy się że: w przeważającej większości Radni Rady Miejskiej pobierają dietę w wysokości około 1070zł miesięcznie.

Najwyższą dietę pobiera Przewodniczący Rady Miejskiej i nie przekracza ona 2000 zł, wiceprzewodniczący 1340zł natomiast diety pozostałych radnych nie przekraczają 1200zł

Być może gdyby burmistrz Radwan potrafiła pracować w sposób nie budzący zastrzeżeń Radnych, którzy na każdym niemal roku muszą kontrolować jej działania i osób jej podległych, gdyby przez ostatnie 3 lata przekonała Radę Miejską do tego, że jej działania wynikają z rzeczywistej troski o miasto, dziś nie bylibyśmy świadkami sytuacji w której Radni ze wszystkich stron sceny politycznej muszą dyscyplinować ją w taki sposób.

Szczegółowe argumenty przemawiające za odebraniem burmistrz Radwan najwyższej z możliwych pensji i ustalenie jej na poziomie 9500zł miesięcznie - poznamy na najlbliższej Sesji Rady Miasta.

Dla informacji czytelników – diety Radnych Rady Miejskiej w Wołominie są niższe od diet Radnych np. w Tłuszczu a odpowiedzialność jaką ponosi Rada Miejska to głównie odpowiedzialność polityczna – kolejne wybory pokażą po której stronie staną Mieszkańcy Wołomina

autor: eW

Pokaż listę
Facebook Twitter