Pokaż listę

Miejska toaleta za 250 tysięcy złotych

Burmistrz Elżbieta Radwan przez całą swoją kadencję powtarza, że z troską pochyla się nad problemami i potrzebami mieszkańców. Mając na uwadze właśnie te potrzeby, jakiś czas temu zafundowała nam ekskluzywną miejską toaletę, za którą miasto zapłaciło lekką ręką około 250 tysięcy złotych. Jak wydawać z publicznej kasy, to z rozmachem! Nie ma znaczenia, że za takie pieniądze można np. zbudować dom, czy kupić mieszkanie – Wołomin wg. Burmistrz Elżbiety Radwan stać na toaletę za ok. 250 tysięcy złotych!

 

Cudo zostało ustawione w parku Wodiczki przy ul. Moniuszki. Pełna elektronika, nowocześnie i światowo. Klient wchodzi do środka i niemal nic już nie musi robić. Problem jedynie w tym, że wejść się tam nie da, bo okazało się szybko, że miasto Wołomin zapłaciło ćwierć miliona za bubel.

 

Radni i mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali, że toaleta w parku (jedna z niewielu publicznych w mieście) jest notorycznie nieczynna i z powodu niewyobrażalnego brudu i smrodu nie nadaje się do użytku.

 

Na jednej z sesji rady miejskiej, przyczynę takiego stanu toalety zapytał radny Krzysztof Rembelski. Odpowiedział mu zatrudniony w Urzędzie Miasta przez Elżbietę Radwan, naczelnik jednego z wydziałów - Piotr Mystkowski: „Nic mi nie wiadomo, żeby toaleta nie działała, są pewne zniszczenia, które są powodowane przez mieszkańców, przez użytkowników, którzy nie do końca wiedzą jak toaletę obsługiwać. (…) Jest z drugiej strony parku Toi – Toi, więc można awaryjnie z niego skorzystać”.

 

I już wszystko wiadomo - to mieszkańcy nie potrafią korzystać z toalety za 250 tys. zł! Okazuje się, że Burmistrz Radwan chciała jak najlepiej, niestety mieszkańcy nie nadążają za jej innowacjami. A skoro na drugim końcu parku stoi Toi-Toi, to naprawdę odczepmy się już od wartej niemal 250 tysięcy złotych, niezdatnej do użycia miejskiej toalety. Pozwólmy jej stać spokojnie… może obrośnie mchem i inną roślinnością i wtopi się w końcu w krajobraz parku tak, że nie będzie kłuć w oczy swoją bezużytecznością, a mieszkańcy zapomną, że w kadencji burmistrz Elżbiety Radwan wyrzucono w błoto ćwierć miliona złotych.

 

Red.


Pokaż listę
Facebook Twitter