Pokaż listę

Miało być aktywne przejście a wyszło jak zawsze

W październiku 2017r. pisaliśmy na łamach Expressu Wołomińskiego o sukcesie mieszkańców naszego miasta, którzy zaproponowali i zagłosowali na projekt obywatelski (WBO), dzięki któremu w Wołominie miały powstać aktywne przejścia dla pieszych (link do artykułu z 2017r.).

Chwaliliśmy ten pomysł bo był tego wart. Przypomnijmy, że ramach projektu powstać miały za sporą kwotę 110 tysięcy złotych 4 aktywne przejścia dla pieszych.

Aktywne przejścia miały ostrzegać  kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów. Było to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu wykrywania złożonego z kilku, zsynchronizowanych ze sobą elementów – czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych D-6 z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej.  Miało to wyglądać tak:fot.: iKobylka.pl


Niestety jak możemy się przekonać z aktywnego przejścia na ul. Kościelnej dziś działa zdaje się jedynie nawierzchnia antypoślizgowa - bo wszystko inne już nie działa.fot.: eW


Mieszkańcy Wołomina okazali się aktywni i chętnie oddawali swoje głosy na budowę aktywnych przejść, niestety przejście  dla pieszych na ul. Kościelnej z aktywnością nie ma nic wspólnego.


Szkoda, bo to kolejny przykład w ostatnim czasie (po boisku w Majdanie), kiedy projekty powstające dzięki zaangażowaniu mieszkańców (Wołomiński Budżet Obywatelski), są przez władze zaniedbywane.

Sprawa jest tym bardziej przykra, że tym razem nie chodzi o rozrywkę i rekreację a o bezpieczeństwo mieszkańców.

red. eW

Pokaż listę
Facebook Twitter