Pokaż listę

Kolejne ciemne chmury nad Elżbietą Radwan?

,,sam fakt próby wyciągania radnych z klubu w zamian za obietnice że jak odejdą to w ich okręgach będą prowadzone inwestycje jest niczym innym jak korupcją polityczną''

/media/29244062_2041844206059137_2184503255319445504_n_BfTTrtI.jpg
fot. eW

Podczas konferencji ujawniono fakt korumpowania radnych przez urzędników Elżbiety Radwan.


Spotkanie zostało zwołane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wołominie - Leszka Czarzastego, a wzięli w nim udział: radny Adam Bereda oraz radny Robert Kobus, przedstawiciele klubów, którzy głosowali za obniżeniem wynagrodzenia Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan.


Konferencja prasowa rozpoczęła się od odczytania oświadczenia Radnego Zbigniewa Paziewskiego, który wspomniał o próbie ,,wyciągnięcia'' czterech radnych z klubu PiS za obietnicę realizacji inwestycji w ich okręgach wyborczych.

W oświadczeniu czytamy:


,,(...) z wielką przykrością odbieram atak Pani Burmistrz na moją osobę zwłaszcza, że wielokrotnie rozmawiałem z Nią na forum publicznym na temat poprawy współpracy pomiędzy Radą Miasta i władzą wykonawczą w kwestiach dotyczących problemów mieszkańców Wołomina.

Zwłaszcza, że ta współpraca od samego początku układała się bardzo źle, a można powiedzieć, że takiej współpracy nie ma i to nie z winy Rady Miasta.

Gestem dobrej woli do współpracy z Panią Burmistrz było przyznanie jej przez Radę Miasta maksymalnego wynagrodzenia. Odpowiedzią na ten gest dobrej woli była próba wyciągnięcia” czterech naszych kolegów z Klubu Radnych PiS obiecując im między innymi zwiększone inwestycje w ich okręgach wyborczych. Niestety jeden z naszych kolegów na skutek tych zabiegów odszedł z Klubu Radnych PiS (...)''


Radny w oświadczeniu przeprosił za swoją niefortunną wypowiedź podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Jednocześnie składając wniosek o zawieszenie członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości oddał się do dyspozycji organów statutowych partii.

,,(...) sam fakt próby wyciągania radnych z klubu w zamian za obietnice że jak odejdą to w ich okręgach będą prowadzone inwestycje jest niczym innym jak korupcją polityczną'' - mówił przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Czarzasty.

W czasie konferencji zostały również przypominane wszystkie merytoryczne argumenty za obniżeniem wynagrodzenia Elżbiety Radwan, w tym ,,afera internetowa'' - jak mówił Przewodniczący Rady Miejskiej - "to 137 stron pracy komisji rewizyjnej, która badała tylko tą jedną inwestycję, obecnie sprawę prowadzi prokuratura. Gmina w skutek nieudolności urzędu straciła bezpowrotnie 541 000 zł dofinansowania, które musieliśmy zwrócić''.


W dalszej części wypowiedzi przewodniczący opowiedział o kolejnej inwestycji Burmistrz Radwan w Mostówce, podczas realizacji której na skutek braku konsultacji z mieszkańcami poniesiono dodatkowe koszty w wysokości 100 000 zł.


Co istotne - za podjęciem uchwały dotyczącej obniżenia wynagrodzenia Burmistrz Radwan, głosowali przedstawiciele wszystkich klubów rady miejskiej z tego 15 za a tylko jeden radny był przeciw.


Radny Robert Kobus, reprezentujący na konferencji Klub Radnych Przymierze Samorządowe mówił o tym, że urzędująca Burmistrz jest kiepskim gospodarzem. Przypomniał powody głosowania za obniżeniem jej wynagrodzenia podkreślając jednocześnie, że głosy radnych z klubu do którego należy, glosowali jeden za obniżeniem wynagrodzenia Burmistrz Radwan, jeden wstrzymał się, jeden był przeciw.


Podczas konferencji przypomniano także inne niechlubne działania urzędującej Burmistrz, w tym sytuację, w której radny, który zdecydował się odejść z powiatowego Klubu Radnych PiS został w nagrodę prezesem spółki komunalnej. Co ciekawe, w pewnym momencie aż 6 radnych powiatowych pełniło ważne funkcje w spółkach miejskich.

Czy to ostatnie kwiatki z ogródka Elżbiety Radwan?

Idzie wiosna więc raczej nie - czas pokaże.

/media/29196737_2041845612725663_4572790283493703680_n_Intodgm.jpg
fot.eW
/media/thumbnail_DSC_0645_79mWHpB.jpg
fot. eW

red. eW

Pokaż listę
Facebook Twitter