Pokaż listę

Czy Wołomin będzie miał nowy HERB?

Dotarliśmy do projektu nowego herbu Wołomina. Gdy radni ujrzeli dzieło czterech lat pracy urzędników, szmer zdziwienia  przebiegł przez salę obrad. O gustach się nie dyskutuje. Ale warto żeby mieszkańcy również mogli wypowiedzieć się na temat propozycji urzędu.

Od niemal czterech lat Urząd Miejski w Wołominie pracuje nad nowym herbem dla miasta. Zniecierpliwieni Radni od kilku miesięcy zaczęli dopytywać o wynik tych prac jak również o środki jakie zostały zaangażowane w przygotowanie nowego projektu herbu.

Przed kilkoma miesiącami Radni poprosili o przedstawienie nowego projektu herbu Wołomina, jak zauważyli - Rada Miejska poprzedniej kadencji widziała projekt ale w przypadku nowo wybranej Rady, zobaczyć go mogli tylko nieliczni radni – członkowie Komisji Statutowej.

Jakaś przeszkoda jednak istniała, ponieważ do dnia 28 marca 2019r. Radni Rady Miejskiej w Wołominie projektu herbu nie otrzymali.

Dopiero wczoraj, po wielu upomnieniach i prośbach tuż przed rozpoczęciem kolejnej Sesji Rady Miejskiej, dokładnie o godz. 9.53 (sesja rozpoczęła się o 10.00) na skrzynki mailowe radnych wpłynął mail z załączonym projektem herbu. Co ciekawe, mail opatrzony był komentarzem – tylko I wyłącznie do użytku wewnętrznego.

Jakież to tajemnice kryje przed Mieszkańcami Urząd Miejski w Wołominie, skoro projekt herbu naszego miasta może być wykorzystany przez Radnych TYLKO I WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO? Przecież projekt herbu opłacany jest z naszych, gminnych pieniędzy!

Gdy radni ujrzeli dzieło czterech lat prac urzędników szmer zdziwienia  przebiegł przez salę obrad a na twarzach radnych pojawiły się dwuznaczne uśmiechy. O gustach się nie dyskutuje. Ale warto żeby mieszkańcy również mogli wypowiedzieć się na temat propozycji urzędu.

Jakież to powody kazały czekać radnym na udostępnienie projektu aż kilka miesięcy?

Jaki był koszt wykonania projektu i kto go wykonał? Na odpowiedzi na te i inne pytania przyjdzie nam pewnie czekać kolejne kilka miesięcy.

 

Red

Pokaż listę
Facebook Twitter