Pokaż listę

Ciepło, cieplej, coraz drożej...

Klasyk mówił: „jest zima to musi być zimno”. Rzeczywiście, ostatnie dni pozwalają twierdzić, że aura nas nie rozpieszcza. Mroźne poranki i wieczory, ale za to w zaciszu domowym wita nas miłe ciepełko. Niestety coraz droższe.

Jak się okazuje mieszkańcy Wołomina otrzymują ostatnio zawiadomienia mówiące nam o tym, że czekają nas 4% podwyżki cen za ogrzewanie.

Sesja Rady Miejskiej w Wołominie (z dnia 31 stycznia 2018r.) pozwoliła nam dowiedzieć się, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Na pytania radnych odpowiadał bowiem nowy Prezes ZEC Wołomin, Pan Paweł Królak.

Czego dowiedzieliśmy się od Pana Prezesa?

/media/DSC_0653.jpg
fot. eW

Otóż jak twierdzi, podwyżki cen ciepła w Wołominie spowodowane są wzrostem cen węgla w Polsce.

Jak się jednak okazuje to nie jedyna przyczyna. Wniosek o podniesienie cen za ciepło w Wołominie złożył bowiem do URE były Prezes ZEC Wołomin - Jerzy Mikulski. Wnioskował on o podwyższenie cen ciepła w Wołominie o 10%. Jak się dowiedzieliśmy podczas Sesji Rady Miejskiej od Prezesa Królaka, właśnie to samowolne działanie Prezesa Mikulskiego, było przyczyną odwołania go ze stanowiska.

Na jego miejsce Burmistrz Radwan powołała więc 9 listopada 2017r. Pana Pawła Królaka.

Można by się spodziewać, że Nowy Prezes został powołany, aby naprawić błędy poprzednika, co dla mieszkańców Wołomina oznaczać by mogło na przykład wycofanie wniosku o podwyżkę cen ciepła w mieście, zwłaszcza że czas na to był aż do dnia zatwierdzenia wniosku tj. do 14 grudnia 2017r.

Nic bardziej mylnego. Nowo powołany przez Burmistrz Radwan prezes ZEC Wołomin, nie zrobił tego a decyzją jaką podjął w tej kwestii było ustanowienie podwyżek cen ciepła na poziomie o 4% wyższym od dotychczasowego.

Tak więc drodzy Mieszkańcy Wołomina, chcemy mieć ciepło – musimy płacić. Płacić więcej. Niestety „taki mamy klimat”.

red. eW

Pokaż listę
Facebook Twitter