Pokaż listę

Burmistrz Radwan sama się nokautuje?

Express Wołomiński dotarł do nagrania w którym Burmistrz Elżbieta Radwan straszy mieszkańców Wołomina metropolią warszawską sugerując, że powstanie metropolii doprowadzi do tego, że śmieci z Warszawy bez zgody mieszkańców i władz samorządowych mogą być przywożone na wołomińskie wysypisko.

/media/radwan_9xScSFz.jpg
Zdjęcie pochodzi z profilu fb Elżbiety Radwan

Nie minęło kilka miesięcy od tej wypowiedzi, kwestia metropolii, którą straszyła nas burmistrz Radwan dawno umarła, jednak nagle wołomińskie drogi zaczęły być rozjeżdżane przez setki ciężarówek zwożących śmieci właśnie z Warszawy na wołomińskie wysypisko. Jak donosiła lokalna prasa do tej pory przywieziono kilka tysięcy ton śmieci z Warszawy, jak widać po ostatnich protestach bez jakichkolwiek konsultacji i zgody mieszkańców Wołomina.

/media/_20171219_234657_JF2r861.JPG
fot. eW

Jak wiemy sprawa powstania metropolii po konsultacjach z mieszkańcami na przełomie marca/kwietnia 2017 roku została zawieszona.

Czy Burmistrz Wołomina może opowiadać jedno a robić drugie? Gdzie jest granica wytrzymałości mieszkańców?

Czy ta sprawa będzie politycznym końcem i tak nadwyrężonej wiarygodności Burmistrz Radwan?

Treść zamieszczonego powyżej filmu:

Dziennikarz: „Jakie obawy ( w sprawie metropolii – przyp red. ) mają mieszkańcy? Pani podczas tej debaty podawała przykład wysypiska śmieci”

Elżbieta Radwan: „Tak, Wołomin ma wysypisko śmieci – kwaterę, która może być na nowo uruchomiona – Mieszkańcy wprost mówią: „Wejdziemy do tej metropolii, kto zdecyduje o tym, czy śmieci z całej Warszawy wylądują w Wołominie, no kto zdecyduje?” My też chcemy wiedzieć czy nie będzie takiego zagrożenia, że jeżeli ten dalece niedoskonały projekt (ustawy – przyp red.) przejdzie w trybie poselskim – wszyscy wiemy, co to tryb poselski, co to tryb rządowy no to takie zagrożenie może istnieć. (…)”

red. eW

Pokaż listę
Facebook Twitter