Pokaż listę

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wołomińskie świętowanie.

Wołomińskie uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się 11 listopada o godzinie 10.00 Mszą Świętą w Kościele pw. M.B.Cz na ul. Kościelnej.

Po Mszy Świętej zebrani przemaszerowali wspólnym pochodem na Skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie m.in. złożono kwiaty pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny 1920.

Członkowie Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości 1918 - 2018 składają kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa PiłsudskiegoCzłonkowie Komitetu PiS Wołomin składają kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego


Świętowania  tak szczególnej rocznicy winno być huczne i godne - w czym zgodzą się wszyscy. Niestety Mieszkańcy Wołomina zawiedli się nieco nie dość wystarczającym jak na tak szczególną okazję udekorowaniem miasta i gminy flagami. Flagi na głównych ulicach miasta to i tak sukces - biorąc pod uwagę świętowanie z ostatnich lat, jednak mieszkańcy ul. Piłsudskiego uważają za przykry i niezrozumiały fakt, że tak istotne miejsce jak ulica nosząca imię Marszałka Józefa Piłsudskiego nie doczekała się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ani jednej flagi.

Sprawdziliśmy, niestety to prawda. Mieszkańcy ul. Piłsudskiego  deklarują że w przyszłym roku są skłonni sami udekorować swoją ulice flagami, jeśli miasto znów nie stanie na wysokości zadania.

red. eW


Pokaż listę
Facebook Twitter