Pokaż listę

Zwycięstwo koszykarek UKS-u Huragan Wołomin

W sobotę (10 lutego) koszykarki UKS-u Huragan Wołomin podejmowały na swoim parkiecie drużynę UKS-u Basket SMS Ąleksandrów Łódzki. Mecz zorganizowano w ramach rywalizacji o mistrzostwo koszykarskiej II ligi kobiet. Po zaciętej końcówce meczu zwycięstwo odniosły gospodynie, uzyskując rezultat 65:64.

Pierwszą kwartę przyjezdne wygrały zdecydowanie 9:23. W drugiej części drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego zdołała utrzymać niezmiernie korzystny dla siebie rezultat i pierwsza połowa meczu skończyła się przy wyniku 25:38. W trzeciej kwarcie nastąpiło przebudzenie gospodyń, które zmniejszyły swoją stratę do kilku punktów w stosunku do rywalek. Pod koniec kwarty wołominianki wyszły nawet na prowadzenie, lecz finalnie po syrenie kończącej tę część pojedynku wynik wynosił 48:51. Po dramatycznym finiszu ostatniej kwarty, w którym wynik ważył się do ostatniej chwili, gospodynie wygrały 65:64.

UKS Huragan Wołomin: Aleksandra Pląsek, Natalia Gajewska, Daria Zach, Kinga Leder, Sara Kwiatkowska, Anna Banaszek, Karolina Powała (kapitan), Ida Wiśniewska, Paulina Komar, Aleksandra Szostakiewicz. Trener: Piotr Dąbrowski.

UKS Basket SMS Ąleksandrów Łódzki: Katarzyna Szpera, Bianka Bałwas, Martyna Janusz, Klaudia Kozłowska, Natalia Głaz, Wiktoria Kośla, Zofia Dąbrowska, Martyna Olczyk, Paulina Dominiak, Zofia Łapińska, Sylwia Sobczak, Aleksandra Kozłowska. Trener: Piotr Rozwadowski.

Po rozegraniu 13-stu spotkań wołominianki zgromadziły 19 pkt. i zajmują 3. miejsce w tabeli (6 zwycięstw, 7 porażek). Bilans punktów zdobytych do punktów straconych podopiecznych Piotra Dąbrowskiego wynosi: 788 – 822.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji zajmuje SKK Polonia Warszawa (13 meczów, 12 zwycięstw, jedna porażka). Na drugim stopniu podium plasuje się MKS Ósemka Skierniewice (12 meczów, 11 zwycięstw, jedna porażka).