Pokaż listę

Wołomińscy mistrzowie remisów na półmetku sezonu

W sobotę (11 listopada) piłkarze czwartoligowego Huraganu Wołomin, przegrywając 1:4 z Mławianką Mława na wyjeździe, zakończyli rywalizację w ramach rundy jesiennej. Lokalny zespół w poprzednim sezonie występował w III lidze, z której spadł po rocznej przygodzie z tą klasą rozgrywkową. Na półmetku sezonu 2017/2018 wołominianie zajmują 12. pozycję, w dolnej części tabeli.

/media/DSC08507.JPG

Wołominianie rywalizują w IV lidze, grupie mazowieckiej (północ). Na pierwszym miejscu tych rozgrywek przerwę zimową spędzi Korona Ostrołęka. Lider rywalizacji w 14 spotkaniach zdobył 29 punktów. Drugie miejsce na podium zajęła Pogoń II Siedlce (27 pkt.), a najniższy stopień podium Wisła II Płock (26 pkt.).

/media/DSC08592.JPG

Z kolei podopieczni trenera Macieja Demicha zajmują 12. pozycję w tabeli, w której sklasyfikowanych jest 15-naście zespołów. Na przestrzeni pierwszej połowy sezonu czarno-biali zdobyli 14 punktów. W tym czasie zagrali w 14 spotkaniach, z których zaledwie dwa przyniosły im zwycięstwa (z Błękitnymi Raciąż 2:1 oraz z Bugiem Wyszków 3:0). Patrząc z perspektywy piłkarskiej jesieni, wołominian śmiało można nazwać mistrzami remisów, gdyż aż ośmiokrotnie dzielili się punktami z rywalami. Nasi piłkarze czterokrotnie doznali porażki - grając z: MKS-em Przasnysz, Dolcanem Ząbki, Wisłą II Płock i Mławianką Mława.

/media/DSC08500.JPG

Z pewnością bolesnym doświadczeniem dla wołomińskiej ekipy była prestiżowa porażka w derbowej konfrontacji z Dolcanem Ząbki. W meczu tym, rozegranym 30 września w Ząbkach, wołominianie ulegli rywalowi zza między 0:3. Pierwsza połowa, zakończona bezbramkowym remisem, nie wróżyła tak dotkliwej porażki. Natomiast w drugiej połowie gospodarze rozwinęli skrzydła, nie dając wołominianom pola do popisu. Okazja do rewanżu nadejdzie w spotkaniu, które zostanie rozegrane na wiosnę w ramach 24. kolejki rozgrywek.

Warto również wspomnieć, że na początku sezonu nastąpiła zmiana pierwszego trenera. Z końcem sierpnia br. Dariusz Bratkowski przestał pełnić funkcję trenera Huraganu, zaś we wrześniu na ławce trenerskiej wołominian zasiadł Maciej Demich.

Na chwilę obecną, choć do zakończenia rywalizacji pozostało 15 spotkań, wiele wskazuje na to, że ekipa ze stadionu przy ulicy Korsaka 4 będzie walczyła o utrzymanie. Zaledwie trzy zwycięstwa, wywalczone w czternastu spotkaniach, nie są szczytem marzeń dla drużyny, która jeszcze na wiosnę rywalizowała w trzeciej lidze z takmi drużynami jak Widzew Łódź czy też ŁKS Łódź. Jednakże miejmy nadzieję, że na wiosnę mistrzowie remisów przeistoczą się w zwycięzców.