Pokaż listę

Wołominianie odparli "pancerny atak"

W sobotę (24 lutego) siatkarze drugoligowego Huraganu Wołomin podejmowali na swoim terenie drużynę Czołgu AZS Uniwersytet Warszawski. Po jednostronnym pojedynku gospodarze wygrali 3:0 (25:15, 25:18, 25:14).

Siatkarze Huraganu rozpoczęli pierwszego seta od mocnego uderzenia, gdyż już na wstępie prowadzili 5:0. Kilkupunktowa przewaga wołominian utrzymywała się w dalszym przebiegu partii, a w jej finałowej fazie wzrosła nawet do kilkunastu oczek (23:12). Ostatecznie pierwszy set, który trwał 20 minut, zakończył się wynikiem 25:15.

Druga część sobotniej konfrontacji miała już bardziej wyrównany przebieg. Ale mimo, że na tym etapie spotkania gospodarze nie zdominowali przeciwnika, to nadal byli stroną rozdającą karty na parkiecie. W końcówce seta wołominianie osiągnęli przewagę 24:18. Druga część meczu zakończyła się po zagraniu Pawła Szczepaniaka, którego atak dał gospodarzom 25. punkt.

Trzeciego seta ekipa trenera Tomasza Rosy rozpoczęła podobnie jak pierwszego, bo od kilkupunktowego prowadzenia (4:0). Widząc to trener przyjezdnych już na tym etapie rozgrywki poprosił o czas dla swojego zespołu. Zaliczka punktowa, wywalczona przez siatkarzy Huraganu na starcie tej partii, była stopniowo (z minuty na minutę) przez nich powiększana. W ostatecznym rozrachunku wołominianie zwyciężyli 25:14.

MVP spotkania został wybrany Michał Zackiewicz z Huraganu Wołomin.

MUKS Huragan Wołomin: 1. Gniewek, 2. Grodzicki, 3. Szczepaniak, 5. Powałka, 6. Kępka, 7. Bujniak (kapitan), 8. Koc, 10. Monkiewicz, 11. Buczek, 13. Majewski, 14. Szpański, 15. Zackiewicz, 16. Koncewicz (libero), 18. Ostaszewski (libero). Trener: Tomasz Rosa.

Czołg AZS Uniwersytet Warszawski: 1. Żabicki, 5. Pietras, 14. Kleczaj, 9. Artur Kubeł, 10. Kamil Kubeł, 11. Bogacki, 13. Pempiak (kapitan), 17. Pastuszka, 16. Czebatul (libero). Trener: Olaf Weker.