Pokaż listę

Siatkarze Huraganu: zwycięstwo i porażka na przywitanie roku

Siatkarze drugoligowego Huraganu Wołomin rozpoczęli nowy rok od zwycięstwa 3:1, odniesionego u siebie nad zespołem AZS UWM Olsztyn. W drugim, noworocznym spotkaniu podopieczni Tomasza Rosy przegrali w Warszawie z Legią 3:0. W najbliższym meczu ligowym, zaplanowanym na dzień 17 stycznia, Huragan będzie podejmował drużynę MOS-u Wola Warszawa.

W pierwszym noworocznym meczu, rozegranym w ramach 14. kolejki rozgrywek, wołomińscy siatkarze zmierzyli się u siebie z AZS-em UWM Olsztyn. Spotkanie zorganizowano 6 stycznia. Po ciekawym widowisku, wygranym przez gospodarzy 3:1 (25:16, 23:25, 25:21, 25:23) konto wołomińskiej ekipy zasiliły trzy punkty. Natomiast na mecz 15. kolejki rozgrywek wołominianie pojechali do Warszawy, by skonfrontować się z Legią. Jak wiadomo od początku bieżącego sezonu stołeczną ekipę prowadzi Daniel Kołodziejczyk, który przez niemal dwa lata (od jesieni 2015 r. do wiosny 2017 r.) zasiadał na ławce trenerskiej Huraganu Wołomin. Mecz zakończył się zwycięstwem Wojskowych 3:0 (25:21, 25:16, 25:20). Wcześniejsza próba sił obu zespołów, wygrana przez Legię 3:1, miała miejsce pod koniec grudnia w ramach Memoriału Jerzego Cudnego.

Po czternastu kolejkach Huragan zajmuje 9. miejsce w tabeli, w której sklasyfikowanych jest 11 zespołów. Siatkarze trenera Tomasza Rosy zgromadzili 13 pkt. Na czele klasyfikacji znajduje się prowadzony przez Eugeniusza Iwaniaka BAS Białystok (36 pkt.). Na drugim miejscu jest Energa Net Ostrołęka (28 pkt.). Najniższy stopień podium na tę chwilę przypada UKS-owi Centrum Augustów (28 pkt.).

W ramach 16. kolejki rozgrywek, 17 stycznia o godz. 19.30, w hali przy ul. Korsaka 4 naprzeciwko siatkarzy Huraganu stanie ekipa MOS-u Wola Warszawa. Wydaje się, że emocje na parkiecie może podgrzać fakt, iż obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Drużyna gości wyprzedza wołominian zaledwie jednym punktem. Z kolei w sobotę (20 stycznia, godz. 18.00) umiejętności naszego zespołu sprawdzi inny Huragan, który przyjedzie z Międzyrzeca Podlaskiego.

Można powiedzieć, że będzie to siatkarski tydzień w Wołominie.

/media/DSC08694.JPG
fot. eW
/media/DSC08711.JPG
fot. eW

red. eW

Pokaż listę
Facebook Twitter