Pokaż listę

Huragan kontra Huragan. Górą wołominianie

W sobotę, 20 stycznia, siatkarze MUKS-u Huragan Wołomin podejmowali na swoim parkiecie drużynę KS-u MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski. Mecz został zorganizowany w ramach rywalizacji o mistrzostwo II ligi, grupy drugiej. Ze starcia zwycięsko wyszli gospodarze, wygrywając 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się od kilkupunktowego prowadzenia gospodarzy. Jednakże w drugiej części partii przewaga ta stopniała, a pojedynek stał się wyrównany. W ostatecznym rozrachunku górą byli wołominianie, wygrywając 25:23.Druga część od początku przebiegała bez wskazania na którąkolwiek ze stron. Natomiast prawdziwy horror rozegrał się w finałowej fazie rozgrywki. Walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie po niezliczonej liczbie piłek setowych gospodarze wygrali 35:33.

Początek trzeciego seta był wyrównany. Następnie od połowy partii Huragan zaczął budować przewagę punktową, która rosła z akcji na akcję. Wołominianie, spokojnie kontrolując przebieg gry do końca seta, wygrali 25:17.

MUKS Huragan Wołomin: Przemysław Gniewek, Mateusz Grodzicki, Paweł Szczepaniak, Jakub Powałka, Robert Kępka, Bartłomiej Bujniak, Jakub Koc, Marcin Chmielewski (kapitan), Jakub Monkiewicz, Kacper Buczek, Michał Zackiewicz, Mateusz Koncewicz (libero), Radosław Szymański, Daniel Ostaszewski (libero). Trener: Tomasz Rosa.

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski: Maciej Bielecki (libero), Rafał Ostapowicz, Łukasz Wasąg, Sylwester Kasjaniuk, Patryk Brzostek, Bartosz Robert, Michał Jankowski, Grzegorz Kołodziej (libero), Bartosz Matraszek, Patryk Sobieszczak, Jacek Malczewski, Tomasz Nowacki (kapitan), Paweł Łęgowski. Trener: Łukasz Wasąg.

Kilka dni wcześniej, 17 stycznia, wołominianie podejmowali u siebie ekipę Metra Warszawa, z którą wygrali 3:1 (24:26, 25:21, 25:18, 28:26). Dzięki zdobyciu sześciu punktów w dwóch ostatnich meczach, Huragan awansował o jeną pozycję w tabeli i aktualnie jest ósmy. Wołominianie, zgromadziwszy 19 punktów, tracą do 7. w klasyfikacji AZS-u UWM Olsztyn 3 pkt.