Pokaż listę

Zima zaskoczyła drogowców? Uważajcie na drogach!

Aura nas nie rozpieszcza. Co prawda wszyscy wiemy, że jak jest zima to musi być zimno wiemy też o tym że śnieg zimą to nic szczególnego a przede wszystkim, że taki mamy klimat, ale rzeczywiście to co się dzieje na drogach w ciągu ostatnich dni sprawia wrażenie że albo kierowcy w warunkach zimowych nie dają sobie rady albo, że zima znów zaskoczyła drogowców. A może i jedno i drugie?

W Wołominie pług przydałby się właściwie wszędzie - w całej Gminie, w Zielonce wiadukt stoi, wiele samochodów w czasie tych zimowych zamieci i ślizgawic nie jest w stanie podjechać w górę o bezpiecznym zjeździe nie mówiąc, Kobyłka zasypana, ulice w śniegu pod którym kryje się lód a służby informują iż czekają aż śnieg przestanie padać!

A zatem drodzy mieszkańcy, może Wy także poczekajcie z wyjściem z domu do pracy aż śnieg przestanie padać, a najlepiej do wiosny!

A tak poważnie mówiąc to bierzmy się w garść, łapmy za łopaty i sami odśnieżajmy nasze ulice, bo możemy długo czekać na podjęcie działań przez odpowiednie służby. Nikt z pracowników Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego czy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przez ostatnie dni nie wyglądał za okno i zima jak zwykle ich zaskoczyła.

Przede wszystkim jednak uważajcie na drodze! Wolniej w takich warunkach oznacza bezpieczniej. Szerokiej drogi!

red. eW


Pokaż listę
Facebook Twitter