Pokaż listę

Skazani na korki do Warszawy?

Codzienność kierowców zmierzających z Wołomina czy Kobyłki w stronę Warszawy w czasie porannego szczytu to niekończące się korki na drodze nr 634 i na wszystkich drogach do niej prowadzących.

Ostatnie dni pokazują, iż kierowcy aby przedostać się chociażby do al. Marsa w Warszawie, muszą poświęcić na to nawet 2 godziny.

Zakorkowana al. Napoleona w Kobyłce a także zatory na wszystkich ulicach prowadzących do drogi nr 634, powodują, że każdego niemal ranka podróżujący zmuszeni są poświęcić na dojazd do swoich miejsc pracy mnóstwo czasu.

Sytuację komplikuje dodatkowo aura, która w ostatnich dniach nie sprzyja kierowcom. Deszcz ze śniegiem, śnieg czy mróz a co za tym idzie lód, który każdego niemal ranka wita kierowców na drogach – nie sprzyjają płynnemu i sprawnemu pokonywaniu zaplanowanej trasy.

Na przeciw wszystkim, którzy każdego ranka udają się do swoich miejsc pracy poza Wołominem czy Kobyłką wychodzą Koleje Mazowieckie, które dzięki wymianie wszystkich pociągów na naszej linii na jednostki nowoczesne i bardziej komfortowe a także zmodernizowaniu linii kolejowej na trasie do Warszawy Wileńskiej – proponują nam podróż do Warszawy szybszą i wygodniejszą niż dotychczas.

W godzinach porannego i popołudniowego szczytu podróż koleją z Wołomina do Warszawy Wileńskiej już od 10 grudnia br., trwać będzie 20 minut a pociągi kursować będą co 10 min.

Każdy kierowca pokonujący trasę do Warszawy samochodem potwierdzi, że nie ma szans na to aby tę samą trasę pokonać w tym czasie samochodem. Nie do porównania są także koszty dojazdu do Warszawy koleją. Bilet okresowy, 30 dniowy, 2 strefowy który pozwala nam na poruszanie się na trasie Wołomin/Kobyłka – Warszawa Wileńska oraz wszystkimi środkami komunikacji ZTM w Warszawie bez ograniczeń, kosztuje 180zł. Wszyscy wiemy, że nie ma możliwości aby miesięczne koszty dojazdu do Warszawy samochodem zamknąć w tej kwocie.

A zatem może warto przemyśleć pozostawienie samochodu w pobliżu stacji kolejowej i udanie się w kierunku Warszawy koleją? Nie każdy może, nie każdy chce ale każdemu mogę powiedzieć, że warto.

Wszystkim, którzy z różnych przyczyn nie zrezygnują z jazdy samochodem polecamy kontrolowanie sytuacji na drogach wokół Wołomina, na naszej stronie głównej.

Pokaż listę
Facebook Twitter