Pokaż listę

Ruszyła OSA - szansa dla samorządów

Otwarte Strefy Aktywności OSA to nowy program po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce. Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

/media/26758459_1990873567854653_4455183998547154125_o.jpg
foto. msit.gov.pl

W ciągu dwóch lat Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację Programu 100 mln zł. W wyniku dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie całego kraju, tylko w ramach tego projektu, może powstać nawet 3 000 ogólnodostępnych obiektów dla całych rodzin.

Dofinansowaniem w ramach Programu mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych:

1.wariant podstawowy:

  • siłownia plenerowa
  • strefa relaksu
  • zagospodarowanie zieleni

2. wariant rozszerzony:

  • siłownia plenerowa
  • strefa relaksu wraz zagospodarowaniem zieleni
  • plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum trzy urządzenia) z ogrodzeniem

Wniosek inwestycyjny należy złożyć w okresie od 15 stycznia 2018 r. do 15 lutego 2018r. do Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Wnioski mogą składać stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty posiadające osobowość prawną a także m.in. jednostki samorządu terytorialnego.

Byłoby wspaniale gdyby Gmina Wołomin otrzymała takie dofinansowanie.


red. eW, źródło: msit.gov.pl

Pokaż listę
Facebook Twitter