Pokaż listę

MOK w Kobyłce im. Jerzego Turka

Na uroczystą sesje rady Miasta Kobyłka, z okazji nadania imienia Jerzego Turka Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Kobyłce, zjechali przyjaciele naszego wybitnego aktora Jerzego Turka. Oprócz wspomnień zacnych gości emitowane były sceny z filmów, które najbardziej utkwiły nam wszystkim w pamięci. Bolesława Turek, żona zmarłego aktora wspominała m. in., że pan Jerzy grał w naszym klubie piłkarskim Wicher Kobyłka oraz był ministrantem w parafii św. Trójcy w Kobyłce. Zawsze kochał Kobyłkę i lubił tu wracać, tak z kolei mówił o Jerzym Turku aktor Paweł Wawrzecki.

/media/IMG_4739-735x400_bbefpT6.jpg

Dyrektor teatru Kwadrat, Andrzej Nejman wspominał, że Jurek Turek był ojcem naszej teatralnej rodziny. I to jest prawda. On był takim naszym mentorem. Z każdym problemem można było się do niego zwrócić, zarówno prywatnym jak i problemami czysto artystycznymi (…) Dzięki Jurkowi byliśmy więcej niż tylko grupą współpracujących ludzi.

Przypominamy, że w Kobyłce mamy ulicę Jerzego Turka. Od dziś, również Miejski Ośrodek Kultury będzie nosił imię tego znakomitego, naszego aktora.


Źródło: www.ikobylka.pl

Pokaż listę
Facebook Twitter