Pokaż listę

Ekologiczne Święta - w Zielonce choinka za elektrośmieci

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie przygotował akcję proekologiczną, mająca na celu połączenie przyjemnego świętowania z działaniem pożytecznym dla środowiska!

Akcja polega na zbiórce niepotrzebnego, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, którego nie brakuje w naszych gospodarstwach domowych.

Czym są są elektrośmieci?Elektrośmieci (czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie, np. zepsute komputery, czajniki, zabawki i gadżety elektroniczne. Zawierają one wiele cennych elementów metalowych, które podlegają odzyskowi, a także elementy niebezpieczne, które powinny być prawidłowo zutylizowane.
Sprzęt ten odbierze nam profesjonalna firma „Clean World” z Leśniakowizny, która świadczy kompleksowe usługi związane m.in. z odbiorem odpadów, w tym elektrośmieci.


W zamian za proekologiczną postawę mieszkańcy powiatu wołomińskiego mają szansę otrzymać drzewko, które w okresie wiosennym, zamiast na śmietnik, może zostać przesadzone do ziemi w naszych ogródkach.

Są to żywe choinki (gatunku świerk serbski) w donicach, o wysokości ok. 1 m. Mamy ich 150 sztuk!

Urząd Miasta Zielonka umożliwił przeprowadzenie akcji na Placu Jana Pawła II w Zielonce, gdzie spotykamy się w dniu 16 grudnia (sobota) 2017 roku. Akcja rozpocznie się o godzinie 9-tej i trwać będzie do czasu rozdania wszystkich choinek.

Źródło: powiat-wołomiński.pl

Pokaż listę
Facebook Twitter