Pokaż listę

29 rocznica śmierci ks. Sylwestra Zycha zamordowanego przez SB w 1989r.

Wczoraj, 11 lipca 2018r. minęła 29 rocznica śmierci ks. Sylwestra Zycha zamordowanego przez SB w 1989r.
Z tej okazji o godz. 18.00, w Bazylice pw. Św. Trójcy w Kobyłce odprawiona została Msza Święta w intencji  duszy bohaterskiego Kaplana. Po Mszy Św. nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie zamordowanego Księdza Sylwestra Zycha.

W uroczystości wzięli udział: Rodzina zamordowanego Kapłana, Księża, przedstawiciele środowisk patriotycznych, samorządowych, członkowie NSZZ Solidarność Oddział Wołomin z Przewodniczącym - Józefem Radzio, Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości 1918 - 2018 z Przewodniczącym Ryszardem Madziarem, mieszkańcy Wołomina i Kobyłki.

Ksiądz Sylwester Zych pochodził z Ostrówka w Gminie Wołomin, tym bardziej smuci brak przedstawiciela gminy na wczorajszych uroczystościach.


red. eW

Ksiądz Sylwester Zych pochodził z Ostrówka w Gminie Wołomin, tym bardziej smuci brak przedstawiciela gminy na wczorajszych uroczystościach.Ksiądz Sylwester Zych pochodził z Ostrówka w Gminie Wołomin, tym bardziej smuci brak przedstawiciela gminy na wczorajszych uroczystościach.

Pokaż listę
Facebook Twitter