Pokaż listę

Witold Gadowski w Wołominie: troszczmy się o Polskę!

PSL to wg Niego partia oportunistów i oszustów, obecny rząd traktuje jak własne dziecko, którego nie wolno bezkrytyczne i bezstresowo "wychowywać", twierdzi, że Polska ma prawo do samodzielnego stanowienia własnych przepisów prawa – Witold Gadowski, bezkompromisowy analityk procesów politycznych i społecznych zachodzących w Polsce, Europie i na Świecie - spotkał się z mieszkańcami Wołomina.

/media/DSC_0105.JPG
fot. eW

W sobotnie popołudnie Wołomin gościł Osobę znaną i cenioną przez wiele środowisk, Człowieka którego wiedza i doświadczenie pozwalają nam postrzegać go jako publicystę bezkompromisowego, ceniącego sobie wolność słowa i uczciwość. Gościem w wołomińskiej Bibliotece był Redaktor Witold Gadowski.

Na spotkanie, którego współorganizatorami były: NSZZ Solidarność Oddział Wołomin oraz Komitet Prawo i Sprawiedliwość Wołomin, przybyło około 50 osób, które z zainteresowaniem przysłuchiwały się komentarzom Redaktora Gadowskiego, dotyczącym procesów społecznych i politycznych jakie mają miejsce we współczesnej Polsce, Europie, Świecie.

Poruszanymi tematami była ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej, która jest w ostatnim czasie gorącym tematem nie tylko w Polsce ale także na arenie międzynarodowej.

Redaktor Gadowski za przyczynę histerii panującej na świecie w związku z projektem ustawy o IPN wskazał pieniądze. Podkreślił że w ostatnim czasie widać wyraźnie jak bardzo Polska jest zastraszana. Przyznał że nie rozumie z jakiego powodu polskie prawo miałoby być dostosowywane do potrzeb innych krajów.

Kolejnym tematem poruszanym podczas spotkania była afera SKOKów wołomińskich. Temat ważny dla wielu mieszkańców naszego miasta i nie tylko. Redaktor Gadowski stwierdził, że sprawa SKOKów wydaje się nie mieć rychłego rozwiązania m.in. ze względu na fakt, iż znaczna większość osób będących członkami SKOKów odzyskała swoje pieniądze a tylko nieliczna (w stosunku do pozostałych osób) grupa osób, które na rachunkach w SKOKu ulokowały powyżej 100 tysięcy euro - pozostaje wciąż poszkodowaną.

Kolejnymi tematami poruszanymi podczas potkania była rekonstrukcja rządu, ocena pracy obecnie rządzących na tle poprzednich rządów, która wypadła miażdżąco dla rządów PO – PSL.

Polskie stronnictwo Ludowe Redaktor Gadowski określił mianem niszczycielskiej partii, gromadzącej w swych szeregach oportunistów i oszustów. Do omawianych kwestii wszedł także terroryzm w Europie i na świecie.

Gość odpowiadał na wszystkie pytania rzeczowo i z charakterystycznym dla siebie zaangażowaniem.

Po części pytań zadanych przez moderatora przyszła kolej napytania zadawane przez przybyłych mieszkańców Wołomina i okolic. I tu nie zabrakło pytań o napiętą sytuację na świecie w związku z zamachami terrorystycznymi, o sojusze Polski, o wizję współczesnej Rzeczpospolitej wg. Witolda Gadowskiego. Padła sugestia i prośba do Redaktora Gadowskiego aby w miarę możliwości zapoznał się bliżej z sytuacją SKOKów Wołomin i poruszył tę kwestę na swoim blogu. Padały pytania o motywy jakimi kierował się rząd Ewy Kopacz kiedy deklarował przyjęcie do Polski określonej liczby uchodźców. Gość odpowiadał na wszystkie pytania i komentował poruszane zagadnienia.

Pod koniec spotkania, które trwało niemal 2 godziny, mogliśmy zakupić publikacje Pana Redaktora Witolda Gadowskiego a także uzyskać autograf i zrobić sobie wspólne zdjęcie.

/media/DSC_0115.JPG
fot. eW

/media/DSC_0120.JPG
fot. eW

/media/DSC_0121.JPG
fot. eW

/media/DSC_0140.JPG
fot. eW

/media/DSC_0147_zzmPIqV.JPG
fot. eW

/media/DSC_0163.JPG
fot. eW

/media/DSC_0166.JPG
fot. eW

/media/DSC_0167.JPG
fot. eW

/media/DSC_0155.JPG
fot. eW

/media/DSC_0128.JPG
fot. eW

/media/2018_02_19_07_53_25_Startowa.png


autor: EW

Pokaż listę
Facebook Twitter